Inwestycja w toruńskie kamienice się opłaca

Czy opłaca się inwestować w zakup zabytkowej kamienicy? W opinii wielu na polskim rynku historyczna architektura ma małe wzięcie, dlatego kamienica nie jest sposobem na stały dochód. Niekiedy nakład finansowy, jaki trzeba wyłożyć, na naprawę zniszczony budynek, przekracza jego wartość. A nigdy nie ma pewności, że taka poważna inwestycja się zwróci. Jedynie w Toruniu łatwiej trafić na zabytkowy dom po kompleksowej renowacji. Ze względu na niższą cenę staje się on ciekawą opcją dla inwestorów. Odnowiona kamienica w centrum Torunia to niczym dom pod klucz na przedmieściach, dlatego nie ma większych kłopotów ze znalezieniem nabywców.

Należy jednak pamiętać o sprawdzeniu wyposażenia budynku oraz rodzaju instalacji. Bardzo kosztowane jest ogrzewanie elektryczne, z którego rzadko się korzysta nawet w funkcjonalnych domach. Stare toruńskie kamienice charakteryzują się wysokimi opłatami za ogrzewanie, w sezonie przekracza to 500 zł, dlatego tańsze może okazać się wynajęcie mieszkania w bloku. Dlatego kamienice przygotowywane pod wynajem nie mogą generować dużych kosztów, bo dla właściciela pozostanie wówczas bardzo niewiele. Niskie zyski z nieruchomości zazwyczaj prowadzą do jednego – zamknięcia biznesu. To najgorszy scenariusz po tak dużej inwestycji i wydatkach na jej realizację.

Toruń - domy

Taka sama sytuacja występuje, gdy inwestujemy w dom na wynajem. Kupując nieruchomość, która jest sporym wydatkiem, na Starym Toruniu kosztuje około 300 tys. złotych, a na Bielanach już 650 tys. zł, trzeba być pewnym ryzyka i zaangażowania w ten rodzaj biznesu. Wiadomo, że lokalizacja ma ogromne znaczenie w przypadku większości branż, bo zarówno hotel, jak i restauracja czy lokal usługowy powinien znajdować się w dogodnym punkcie. Łatwy dojazd i dobra widoczność sprawi, że klienci z łatwością skorzystają z naszej oferty. Dlatego inwestując w nieruchomość nie może to być jakikolwiek dom w Toruniu, ale przyjazna, bezpieczna oraz odpowiednio przystosowana zabudowa, a spędzenie czasu w jej murach będzie jedną z nowych przyjemności.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz