Mieszkanie na wynajem przynosi zyski

Zdaniem doradców finansowych jedną z lepszych obecnie inwestycji jest wynajmowanie mieszkania. Jest to bardziej opłacalne niż popularne jeszcze kilka lat temu lokaty. Aktualnie oprocentowanie na około 3 procent zapewnia minimalny zysk, dlatego chętnych na lokaty jest niewielu. Natomiast nowe mieszkanie może przynieść więcej comiesięcznego wpływu niż zamrożone w banku pieniądze. Co ważne, taka inwestycja dość szybko całkowicie się zwraca. Z obliczeń wynika, że zakupione mieszkanie dwupokojowe, ale za gotówkę może się zawrócić już po 10 latach.

Przykładem może być toruński rynek nieruchomości. Kupując mieszkanie dwupokojowe w Toruniu o powierzchni nie większej niż 40 merów kwadratowych trzeba się liczyć z wydatkiem około 130 tysięcy złotych. Oczekując zapłaty za wynajem w granicach 1200 zł miesięcznie, co jest średnią na rynku, łatwo przeliczyć, że już po 110 miesiącach koszty mieszkania nam się zwrócą. To niecałe dziesięć lat, a kawalerka w Toruniu będzie do nas należeć. Można wtedy ją sprzedać lub przez kolejne lata wynajmować.

mieszkania w toruniu

Symulacja oczywiście nie sprawdza się w przypadku zakupu nieruchomości na kredyt, bo podniesienie kosztów wynajmu o wielkość bankowych odsetek skutecznie odstraszy najemców. Standard mieszkania, które ma być wynajęte studentom, rzadko jest zbliżony do luksusowego apartamentu. Wynika to z ryzyka zniszczeń, jakie w tym mieszkaniu mogą wystąpić. Ponadto apartament w Toruniu kosztuje znacznie więcej, około 300 tys. złotych i wzwyż i jest on wynajmowany na zupełnie innych zasadach.

Natomiast dla najemcy dwupokojowego mieszkania liczy się przede wszystkim cena. Będzie zainteresowany, jeżeli wraz z prądem, internetem, kablówką nie zapłaci więcej niż 1500 złotych. Większy luksus, a co za tym idzie także cena, oferowana jest na Osiedlu Paryskim w Toruniu, gdzie miesięczny wynajem to nawet 3 tys. złotych. W ofercie znajdują się głównie mieszkanie wykończone, modnie umeblowane i nowoczesne, co także ma wpływ na cenę. Wynajmowanie nieruchomości jest zarówno popularne, jak i opłacalne, dlatego ten segment rynku stale się rozwija.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz