Wysyp nowoczesnych biurowców w Toruniu

Toruń prócz walorów turystycznych prężnie rozwija się gospodarczo. Z tego powodu na mapie miasta pojawia się coraz więcej biurowców, oferujących nowoczesne biura i lokale użytkowe. Zapotrzebowanie jest na tyle duże, że w ostatnim czasie przebudowano dawną siedzibę Zespołu Szkół Gastronomicznych, znajdującą się u zbiegu ul. Sienkiewicza oraz Broniewskiego. Modernizacja zajęła trzy lata i pochłonęła 6 milionów zł, ale w efekcie powstał funkcjonalny biurowiec w Toruniu z lokalami dostępnymi natychmiast do wynajęcia np. jako siedziba firmy. Popularny „Gastronomik” pełni teraz nową rolę w miejskiej przestrzeni publicznej Torunia.

Remont wymagał poważnych ingerencji w wygląd budynku. Pozostawiono jedynie oryginalną fasadę oraz historyczne detale, jak zaczep trakcji tramwajowej, reszta wymagała renowacji i dostosowania do obecnych standardów. Wybudowano również dwupoziomowy parking podziemny, dzięki któremu zarówno pracownicy biur, jak i klienci będą mogli bez problemu zaparkować samochód. Dawna szkoła nie jest już ruiną, ale nowoczesnym budynkiem użytkowym. Wszystkie pomieszczenia zajmuje około 1,2 tys. metrów kwartowych. W budynku zamontowano także windy, bo ułatwić poruszanie się pomiędzy lokalami usługowymi. Gastronomik nie jest jednak jedynym nowoczesnym biurowcem w Toruniu.

Toruń - lokale użytkowe

Kolejnym ma być trzypiętrowy GC Skwer, które na 4,5 tysiącach metrach kwadratowych oferować będzie pomieszczenia na wynajem. Konstrukcja ma być nowoczesna i jednocześnie nawiązywać do gotyckiej zabudowy Torunia. Budynek powstaje przy rogu ul. Dąbrowskiego i Gregorkiewicza. W planach budowalnych jest również podziemny parking i lokal pod gastronomię. Warto też wspomnieć o Kościuszko Business Point przy ul. Kościuszki w Toruniu, który jest największym biurowcem na Kujawach. Oszklony, pięciopiętrowy budynek znajduje się w toruńskiej dzielnicy Mokre. Łączna powierzchnia obiektu to aż 7 tys. metrów kwadratowych. Kościuszko Business Point oferuje lokale do wynajęcia, zapewniając swym najemcom parking na prawie 200 samochodów oraz podziemne garaże oraz restauracje na terenie centrum.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz